Szukaj Strona Główna   Wszystkie felietony   Kontakt   Napisz Felieton   Regulamin
Kategorie
Codzienność (255)
Kultura (51)
Media (151)
Obyczaje (211)
Ona-On (79)
Polityka (211)
Społeczeństwo (320)
Sylwetki (40)
Inne (299)
Poczekalnia (1750)

Subskrypcja
Powiadamianie o nowych felietonach:


Reklama

Ostatnio komentowane
Abonament telewizyjny - za co? (03-09-2016 05:37)
Abonament telewizyjny - za co? (28-08-2016 04:47)
WOŁYŃ 72 ROCZNICA (28-08-2016 04:09)
Już Święta! (28-08-2016 04:05)
Komedia czy tragedia - lekarz nie zając, nie ucieknie (17-06-2016 08:02)

Zaloguj się
Login:
Hasło:
zarejestruj się

Perfumeria internetowa
Domzapachow.pl - perfumeria internetowa

Najpłodniejsi autorzy


Łatanie dróg a sytuacja w rodzinie
Łatanie dróg a sytuacja w rodzinie
W niektórych miastach w Polsce ruszyło po-zimowe łatanie dziur, wyrw, pęknięć, kolein itp. zjawisk w naszych wspaniałych drogach. Kręcąc się po swoim mieście, postanowiłem przyjrzeć się bliżej pracy „drogowców” (tak, w moim mieście już – połowa marca – ruszyli z łataniem, jak na krajowe standardy to szybko).
Na początek, obserwacja z bloku na mojej ulicy. Otóż, pewnego dnia ok. 8 rano przyjechał żuk, wyskoczyło trzech panów z łopatami oraz taczki, do których trafiła czarna maź. Panowie, widać było że dobrze zorganizowani podjechali pod kilka dziur, nasypali czarnej mazi, poklepali łopatami, postawili pachołek i ruszyli parę metrów dalej, powtarzając czynności. Zasypali jeszcze kilka dołków, pozbierali pachołki i pojechali (ok. 9.45). Oceniam że akcja przebiegła szybko i sprawnie.
Następnego dnia panowie łatali dalszą część ulicy, również od 8 rano. Tym razem nie patrzyłem biernie – poszedłem się przywitać. Jednym z moich pierwszych pytań było: Panowie ile w tej mieszance (mazi) jest asfaltu i jak długo to wytrzyma? Panowie uśmiechnięci, przerwali pracę na papierosa, odpowiadając na kilka pytań.
I tak wiem, że firma stosuje złej jakości mieszanki bo nie dodają tego wszystkiego co powinno w nich być, a co podobno jest w umowie z miastem, jest to powszechna praktyka. Panowie nie są odpowiedzialni za mieszankę, bo przygotowują ją w bazie, oni się tym nie zajmują. Mieszanka której użyli, trochę wytrzyma ale jak rzekli – powstanie dziura obok, co zwykle się dzieje. Należy też odróżnić zasypywanie dziur i ubijanie, od stosowania łat które są bardziej trwałe, utwardzane przez walec. Łaty są droższe. Oczywiście panowie dużo mówili, że gdyby nie padało, nie było śniegów, minusowej temperatury – drogi byłyby lepsze (co za nowość). Wspomnieli również o źle zaprojektowanych drogach. Część dróg jest po prostu byle jak zaprojektowana, nie ma pochyłości i nie ma dobrych ujść wody. W zw. z czym tam gdzie stoi woda, a nie ma odwodnień, prędzej lub później będą dziury. Tutaj panowie, oskarżyli inżynierów o fuszerkę, i że większość projektantów nie widziało dróg którymi się zajmują, tylko rysują na papierze gdzie jest ładnie i równo. Jak stwierdzili, oni łatają to co widzą, a nie projektują... Podobnie łatanie dróg wyglądało w innych częściach miasta.
Tak się zastanawiam. Co wytrzyma dłużej – auto czy droga?
Na koniec, mam pewien cytat rzecznika Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie: Drogi są systematycznie łatane, jeśli tylko pozwala na to pogoda. Dzięki temu ich stan nie jest najgorszy. Nie chcę mówić, za innych użytkowników dróg ale wolałbym żeby podejście ludzi odpowiedzialnych za drogi, było jednak inne. Oczywiście cieszę się niezmiernie, że stan dróg nie jest najgorszy ale do zadawalającego mu daleko. O czym przekonałem się, szczególnie finansowo, wymieniając kilka dni temu parę części w samochodzie... Podobnie zresztą jak mój sąsiad, który zapłacił u mechanika dużo więcej. Jak stwierdził: z oszczędności na wakacje. Następnego dnia dodał, że żona zrobiła mu awanturę, bo znowu nie pojadą na wakacje, a do tego auta znowu trzeba dołożyć. Takim sposobem, sytuacja na drogach przynajmniej w jednym przypadku negatywnie wpłynęła na sytuację w rodzinie. Coś mi się zdaje, że nie tylko w jednym.
hellenos
Ocena: 3,00, ilość głosów: 0, ilość wyświetleń: 1258
Oceń ten felieton:

Poleć ten felieton znajomemu


Komentarze

Komentarze do: Łatanie dróg a sytuacja w rodzinie


Brak komentarzy dla tego felietonu


Dodaj komentarz


Dodaj komentarz do: Łatanie dróg a sytuacja w rodzinie
Tytuł
Treść
Autor
Wpisz tekst z obrazka:

Copyright by felieton.pl 2004. InetMedia - pozycjonowanie stron www, Linki, Felietony
Felieton.pl poleca: Hotele w krakowie, Cityinfo