Szukaj Strona Główna   Wszystkie felietony   Kontakt   Napisz Felieton   Regulamin
Kategorie
Codzienność (255)
Kultura (51)
Media (151)
Obyczaje (211)
Ona-On (79)
Polityka (211)
Społeczeństwo (320)
Sylwetki (40)
Inne (299)
Poczekalnia (1750)

Subskrypcja
Powiadamianie o nowych felietonach:


Reklama

Ostatnio komentowane
Abonament telewizyjny - za co? (03-09-2016 05:37)
Abonament telewizyjny - za co? (28-08-2016 04:47)
WOŁYŃ 72 ROCZNICA (28-08-2016 04:09)
Już Święta! (28-08-2016 04:05)
Komedia czy tragedia - lekarz nie zając, nie ucieknie (17-06-2016 08:02)

Zaloguj się
Login:
Hasło:
zarejestruj się

Perfumeria internetowa
Domzapachow.pl - perfumeria internetowa

Najpłodniejsi autorzy


Z życia ruchu pionierskiego ( Federacja Młodych Socjaldemokratów - socjopatów - FMS Końskie SLD)
Z życia ruchu pionierskiego ( Federacja Młodych Socjaldemokratów - socjopatów - FMS Końskie SLD)
SLD chce wypędzić ze swoich szeregów złe duchy. Sztaby egzorcystów pracują już na 3 zmiany. Mimo to w szeregach partii niewiele się zmienia, bo nawet egzorcyści są zamieszani w różne afery. Z partii trzeba więc będzie zrobić filet. Podział na 2 części, zawierające fragmenty kręgosłupa nie był chyba najrozsądniejszy.

Wkurzona młodzieżówka SLD naciska na starych działaczy, aby podzielili się władzą. Starzy wyjadacze przyspawali się jednak do stołków. Na skutek tarć między nimi powstaje masa krytyczna, która powoli wchodzi w fazę reakcji łańcuchowej. Czy będziemy świadkami nowej rewolucji kulturalnej zaczerpniętej z CHRL? Czy sprawdzi się proroctwo Witkacego z „Szewców” o metodach przejmowania władzy?

Niespełna 2 tygodnie temu, w czasie wizyty w moim rodzinnym mieście ( Końskie ) natknąłem się na działacza młodzieżówki SLD (w koneckiej wersji nazywa się to Federacja Młodych Socjaldemokratów - FMS). Nasze spotkanie miało miejsce obok politycznej mekki miasta, czyli dyskoteki Katharsis. Postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o wzorach, które zgodnie z tradycją powinny kształtować postawę mego rozmówcy.Gdy indagowałem na temat: Broniewskiego, Żukowa, Dzierżyńskiego, Bieruta, Róży Luksemburg mojemu rozmówcy nic nie mówiły te nazwiska. Można więc wnioskować, że młode pokolenie SLD w Końskich zdecydowanie odcina się od swoich korzeni. Szkoda tylko, że nieznajomość historii wynika w 99 proc. z nieuctwa jej członków i braku kształtowania historycznej świadomości wśród młodych towarzyszy.

Wspólnie z kolegą postanowiłem sprawdzić „naiwność” naszego rozmówcy. W tym celu rozpoczęliśmy wkręcać go w przedziwne historie, w które wydawało mi się, że nikt normalny nie potrafiłby uwierzyć. Nikt poza młodym działaczem SLD. Stworzyliśmy więc wizję Towarzystwa Przyjaciół Koneckiego Parku, do którego rzekomo należeliśmy. Opisaliśmy nasze spotkania, w czasie których wspólnie debatujemy o losach zieleni w mieście. Nasze spotkania miały odbywać się w Krakowie, ponieważ w Końskich trudno było wynająć jakąkolwiek salę, a poza tym obrady w dawnej stolicy miały podnosić rangę naszej organizacji. Ostatnim naszym projektem stało się wyburzenie części bloków przyległych do parku, po to, aby zwiększyć powierzchnię miejskiej zieleni i doprowadzić do większego propagowania rekreacji wśród młodych konecczan. Ludzie z wyburzonych budynków, mieliby zostać wysiedleni poza miasto, czemu wyraźnie sprzeciwił się nasz rozmówca. Przez środek parku chcieliśmy natomiast przekopać kanał, nad którym ludzie spędzaliby swój wolny czas łowiąc ryby i oddając się medytacjom. Jedynie nasz pomysł na likwidację knajpy w centrum miasta i zrobieniu w niej wystawy motyli wydawał się być podejrzany dla młodego towarzysza, ale po dłuższej argumentacji i uzasadnianiu przedsięwzięcia funduszami pochodzącymi z UE zyskał sobie odpowiednią wiarygodność.

Ta rozmowa uświadomiła mi stopień naiwności młodych towarzyszy. Bezgranicznie wierzą w mity propagowane przez starszych działaczy, dają się im ogłupiać, podczas gdy seniorzy przypominają sobie o młodym pokoleniu jedynie podczas roznoszenia ulotek wyborczych i organizowaniu imprez, promujących byłych komunistów.

W wielu zwłaszcza mniejszych miejscowościach przynależność do SLD ma na celu zdobycie lepszej pracy i utrzymaniu się na stanowisku. Dlatego tak liczny jest owczy pęd do szeregów partii. Gdyby w Końskich ludzie pracujący w urzędach, którzy zdobyli posady dzięki partyjnym kontaktom w SLD zaczęli świecić na czerwono wówczas miasto zamieniłoby się w potężną plantację rzodkiewki. Najgorsze jest jednak to, iż nikt nie ma ochoty pracować na tym polu i gdy bezrobocie sięga 30 proc. jedyna aktywność radnych to inwestycja w kostkę brukową obok Urzędu Pracy oraz organizowanie przemarszów pierwszomajowych po tejże kostce brukowej na ulicy 1 maja.
JaMnick (Jacek Młodawski)
Ocena: 2,00, ilość głosów: 219, ilość wyświetleń: 5081
Oceń ten felieton:

Poleć ten felieton znajomemu


Komentarze

Komentarze do: Z życia ruchu pionierskiego ( Federacja Młodych Socjaldemokratów - socjopatów - FMS Końskie SLD)
Podumajmy?
Artykuł jesli chodzi o treść,taki sobie.Proponuję nie używać słowa mekka w odniesieniu do KATHARSIS,lokalu który już od dłuższego czasu nie funkcjonuje.Często lokal ów był określany słowem KATASTROFA.Dość trafnie opisałeś "działanie" lokalnej administacji,czy radnych.Tu jednak nie odkryłeś nic nowego.Większość lokalnych samorządów ma podobne problemy.Patologia o której wspominasz nie jest przypisana konkretnej opcji politycznej.Ona nietety jest ponad podziałami politycznymi i dotyka ,moim zdaniem,wszyskie ugrupowania polityczne.Popracuj nad obiektywnym ujmowaniem problemu.Zyczę powodzenia.ps.Pozdrawiam wszystkich ludzi otwartych na innych ludzi.
MNICH
08-06-2006 05:29:59 PM

Super
JESTEM SUPER
Paweł cichorz
15-06-2005 12:47:42 PM

W odpowiedzi dla FMS
Przeczytałem co zrobiliście, a raczej co zamierzacie w ramach tzw. "projektów" - które raczej twardych efektów nie przewidują. A to co zrobiliście, to raczej marne dzieła.
Podam tylko jeden przykład: w 2002 r. powiat konecki uczestniczył w programie pilotażowym PFRON "Domino", który gruntownie spieprzono i z 3 mln pln niewiele wykorzystano zgodnie z przeznaczeniem. Można było pomóc w realizacji innych projektów - nie tylko z tego funduszu - ale kompetencje kadry wywodzącej się głownie z SLD nie pozwalają na korzystanie z jakichkolwiek funduszy. Można było wnioskować o dofinansowanie działań w ramach Zoprr i sporzl, ale czy ktoś się tym interesował?? Nie wiem, i mam prawo przypuszczeć, że nikt nie projektował. Pozdrawiam więc i życzę takiego zapału do pracy jak do dyskusji. Aloha
daktahu
24-11-2004 07:48:23 PM

ta
wojcio nie dyskutuj z nimi oni są na tropie najwięszych afer w Polsce hehehe
Moze i dziesiątki odwiedzają, ale ten artykul to tylko FMS czytał hehehe
Felieton poprawny, ale kariery to ty nie zrobisz, nawet jak prawica będzie od gminy po prezydenta to cie nie przyjmą.
I naucz się czytać the end to znaczy koniec.
I jak powiedział dathau czy jak mu tam to co zrobiliśmy jest na naszej stronie.
Zawsze to troche więcej jak twoje nic.
Krzykaczu pokrzywdzony przez los.
Użalaj się dalej nad sobą. Wyszydzaj i nie rób nic. Kto nic nie robi najwięcej gada, więc i ja już jak wojcio nic nie powiem.
stalowy świt
19-11-2004 12:23:35 PM

Sprostowanie
1.Jeśli wydaje wam się, że na tą stronę wchodzicie tylko wy i ja to jesteście w błędzie. Codziennie pojawia się tutaj kilkaset osób. Jeśli macie jakieś wątpliwości to wpiszcie na google "Kulczyk Orlengate" (1),"Orlengate" (10), "felieton" (1), "felietony" (17 i wyżej), "Końskie SLD" (1), "Wybory na Białorusi" (5), "afera paliwowa" (7), "afera orlenu" (4) i wiele innych haseł. Mam nadzieję, że pozostanie po niej trwała pamiątka w Internecie w postaci pierwszego miejsca na hasło "FMS Końskie" (chwilowo jest 2-ga).


2. Do leoo - na początku było 2 towarzyszy, ale jeden z nich gdzieś uciekł, chyba bojąc się dyskusji (obawiam się, że z obawy przed tym, że czegoś się nauczy). Stąd twoje niezrozumienie.


3. Dlaczego nie odpowiedzieliście na pytania daktahu ?


4. Podejrzewałem, że spasujecie już od samego początku. Miałem tylko nadzieję, że choć na chwilę odciągnę was od koryta.
JaMnick
19-11-2004 10:29:32 AM

THE END
kOŃCZĘ DYSKUSJĘ Z WAMI CIESZĘ SIĘ, ŻE USŁYSZAŁEM TO CO CHCIALEM.
N I E Z R O B I Ł E Ś N I C.
tWOJA WYPOWIEDŹ CUCHNIE "LUDŹMI BEZDOMNYMI " . SKORO ZNASZ ŚWIAT TYLKO Z KABLÓWKI NIE MAMY O CZYM ROZMAWIAĆ.

NIEŹLE PISZESZ TO JEDYNE POZYTYWNE O TOBIE STWIERDZENIE. w SWOICH WYPOWIEDZIACH NAGINASZ FAKTY JAK TO SIĘ ROBI W MASOWYCH GAZETACH, A MUSISZ ZWRÓCIĆ UWAGĘ, ŻE RZADKO ODWIEDZAJĄ TĘ STRONĘ POSTRONNE OSOBY, WIĘC NIE MUSISZ PISAĆ JAKBY TYSIĄCE BYŁY W CIEBIE WPATRZONE. NIE MUSISZ NAGINAĆ FAKTÓW, KŁAMAĆ BO Z WPISÓW WNIOSKUJĘ, ŻE JEST WAS DWÓCH WIĘC SZKODA TWOJEJ FATYGI, A MY WIEMY JAKIE SĄ REALIA.
OSTATNI ARTYKUŁ BYŁ NIEZŁY, ALE TO PLAGIAT BO CZYTAŁEM WIELE PODOBNYCH WYPOWIEDZI. ZGADZAM SIĘ Z TYM DONIECKIEM I RUMUNIĄ, ALE CO MNIE TO OBCHODZI. MNIE INTERESUJE MOJA MAŁA OJCZYZNA. POPRAWIANIE ŚWIATA ZACZNĘ OD SWOJEGO DOMU, A NIE OD KRZYCZENIA GDZIEŚ Z ZAŚWIATÓW (GDYBY NIE PROWOKACYJNY WPIS W NASZĄ KSIĘGĘ NIE PRZECZYTAŁYBY TEGO FELIETONU WIĘCEJ NIŻ 3 OSOBY)
NIE BĘDĘ PISAŁ O GRZECHACH TWYCH OJCÓW - ORGAZMACH WAŁĘSY, BUZKA CZY BALCEROWICZA. BO MASZ Z NIMI NIEWIELE WSPÓLNEGO JAK JA Z ŻUKOWEM CZY WARYŃSKIM.
LISTA SPEPRZEŃ Z KAŻDEJ STRONY JEST JEST DŁUGA.
CZY TO SLD ROZWALIŁO POLMO? A KOWENT?
A KTÓRY PREZES POZOSTAWIŁ KZO NA SKRAJU UPADKU? ( WIĄCEK - ZCHN).
ZA PRZEPROSZENIEM SKOŃCZ PIERDOLIĆ O PRZESZŁOŚCI BO ONA MNIE I NAS NIE INTERESUJE (POZA HOBBYSTYCZNYM JEJ TRAKTOWANIU JAKO HISTORIĘ POLSKI)
JESTEM(ŚMY) MŁODZI I JESTEM WOLNY OD PRZESZŁOŚCI, NIC NIKOMU NIE ZAWDZIĘCZAM, OPRÓCZ RODZICÓW I SIEBIE. CHCESZ POLEMIZOWAĆ TO RUSZ SWOJE DUPSKO Z KRAKOWA I ZAPRASZAM - ADRES ZNASZ.
JA KRZYCZEĆ NIE BĘDĘ, JAK TO ZE WZGLĘDU NA DMOWSKIEGO CZY INNEGO PRACE MAM SŁABĄ. TAK NAPRAWDĘ TO 15 % SPOŁECZEŃSTWA ROZUMIE TO O CZYM PISZEMY. JA NIE BĘDĘ JUŻ MARNOWAŁ NA TO ENERGII WOLĘ ROBIĆ COŚ KONKRETNEGO I NAMACALNEGO NIŻ PISAĆ DLA GRUPKI OSÓB. TY RÓB JAK CHCESZ.
P.S PRZEPRASZAM, ŻE GRALIŚMY W PING - PONGA. A CZY NA ROWERZE MOGĘ JEŹDZIĆ - OBIECUJĘ, ŻE BĘDZIE BIAŁY?
NAWET JAK BĘDĘ SPAŁ TO BĘDZIESZ KRYTYKOWAŁ.
SAM SIEBIE NIE SŁYSZYSZ. CO CIĘ TAK ZAŚLEPIA MISTRZU?
ŻAL ZA DOMEM ? NIENAWIŚĆ? CZY NIEDOWARTOŚCIOWANY JESTEŚ?
POWODZENIA.
WOJCIO
19-11-2004 08:45:29 AM

Co zrobiłem dla Końskich?
W dniu 1 maja 1987 wraz z pochodem wędrowałem (wówczas jeszcze całkiem
nieświadomie) do sanktuarium pierwszego sekretarza. Gdy przechodziłem obok trybuny pierwszy sekretarz frywolnie uśmiechnął się do mnie , wypiął swoją sfatygowaną pierś, zamarł w bezdechu i przez chwilę miał tzw. uniesienie.


Po pochodzie wszyscy zapalczywie jadli kiełbasę, ponieważ w celu
przyciągnięcia tłumów partia ustawiała kiełbasę i ocet, w takich miejscach, aby idąc ku nim nie było innej drogi niż przejście przed główną trybuną honorową. Możecie mówić, że octu nigdy nie brakowało, ale bywały takie lata, że porwany przez was tłum szedł w
pochodzie modląc się o papier toaletowy, sznurek do snopowiązałek albo torebkę herbaty.


W wakacje, rok temu gdy dane mi było przebywać w Mińsku w dniu niepodległości Białorusi widziałem pierwsze billboardy Łukaszenki ( zresztą jedyne w tym kraju billboardy). Było na nich hasło: "W każdym domu lodówka, w każdej lodówce kiełbasa" Czas pokazał, że z takim hasłem można było wygrać wybory. Poza tym bieda, aż piszczy.


Troszkę dalej - na Kaukazie, w każdym miasteczku witał mnie pomnik Lenina. Nie mogę powiedzieć, że dzięki temu ludziom żyło się tam faktycznie lepiej.


Widziałem jeszcze wcielenia socjalizmu w Rumunii (do polskich wiosek na Bukowinie nie ma nawet dróg dojazdowych), na wschodzie Ukrainy ( polecam zagłębie Donieckie, w którym ilość rdzy przewyższa ilość gruzu, a tego ostatniego jest naprawdę dużo), w Bułgarii, wiosce tybetańskich emigrantów w Nepalu (im na szczęście udało się uciec, gdy chińscy komuniści zaczęli domagać się ich głów, ale obecnie domagają się ich nepalscy maoiści ), socjalizm w Indiach ( to chyba nie wymaga komentarza, polecam wam kanał Discovery), w Bangladeszu (zadziwiające jest, że nawet w takim kraju można było zaszczepiać wasze idee).


Nie chodzi mi o to, aby chwalić się wszystkim miejscami, w których byłem. Mam natomiast nadzieję, że dzięki temu powstanie w waszych czaszkach mała refleksja, zachęcająca was do oglądania stacji Discovery - konecka kablówka kanał 18 - (o czytanie książek was nie posądzam) i przypatrzeniu się z bliska, co komunizm zrobił z głowami waszych odległych towarzyszy.


Z pewnością nie zrozumiecie tego, co zrobiłem dla Końskich. Pieniądze z moich podatków, przeznaczone dla zwalczania bezrobocia przepadły w kieszeniach waszych baronów albo rozprowadziły je podejrzane fundacje, przekazujące na tzw. cele statusowe. Ale za to możecie winić jedynie swoich starszych w wierze towarzyszy z waszej partii matki.


Wy też zaczęliście już pęd do koryta. Jesteście już na zakręcie przed drzwiami obory. Aby znaleźć się w środku trzeba mieć przepustkę w postaci wcześniejszych zasług dla społeczeństwa. Stąd wzięły się wszystkie wasze działania. W najśmielszych domysłach nie posądzam was o bezinteresowny wolontariat. Tylko czy komukolwiek w tym kraju będzie lepiej, jeśli rządy będzie sprawowała osoba, która kiedyś w świetle jupiterów oddała nawięcej krwi, a nie taka, która jest kompetentna? ( zakładając, że nie fałszowaliście papierów w PCK). Czy nie wydaje wam się, że będzie ona zbyt osłabiona, aby sprawować władzę?


Tak więc przyznaję się, bijąc w piersi, że dla Końskich nie zrobiłem niczego, czym mógłbym się tutaj przechwalać - jak robicie to teraz wy . W przeciwieństwie do was, mogę natomiast być dumny, że niczego w tym mieście nie spieprzyłem. Byłem zupełnie bierny wyjeżdżając 7 lat temu, ale płaciłem podatki, które z kolei rozkradają teraz wasi starsi koledzy. Nie kroiłem staruszków, tak jak to robi w tym momencie wasza partia. Nie mamiłem niczyich oczów skrajną obłudą. Nikomu nie lizałem dupy i nie wskakiwałem na plecy. Dzięki temu mogę teraz normalnie patrzeć na siebie w lustro - wy tylko w przyciemniane szyby waszych notabli, z nadzieją, że w przyszłości może wpuszczą was na chwilę, choćby na tylnie siedzenia mercedesów - zakupionych za pieniądze bezrobotnych i emerytów.


Mam nadzieję, iż te słowa pobudzą was do jakichś przemyśleń. Wyjedźcie więc najlepiej na ping-ponga do Sielpi ( czytałem waszą relację z poprzedniego wyjazdu - jestem oczarowany ilością SLD-owców, grających w ping-ponga w Sielpi :)) i tam przemyślcie sobie jeszcze raz to wszystko, w rytmie odbijającej się piłeczki (pewnie nawet ona jest koloru czerwonego). A potem powróćcie do Końskich i dokonajcie samorozwiązania, albo zostańcie w lesie z dala od osad ludzkich i tam krzewcie swoje ideały ( obawiam się, że w ciągu kilku dni las zamieni się przez was w pustynie) Przynajmniej nie będę musiał czuć się skompromitowanym, z powodu waszych głupich pytań i odpowiedzi.
JaMnick
19-11-2004 12:04:20 AM

leoo
i jeszcze napisałes ***Ta rozmowa uświadomiła mi stopień naiwności młodych towarzyszy.*** pisałeś, ze był jeden?! a moze byłeś tak pijany, ze było ich dwóch?!
18-11-2004 06:40:00 PM

leoo
i jeszcze jedna sprawa, napisałeś ****młodzieżówki SLD (w koneckiej wersji nazywa się to Federacja Młodych Socjaldemokratów - FMS)***. Jak jestes takim wielki znawcą to być wiedział, że Federacja Młodych Socjaldemokratów to nazwa ogólnopolska stowarzyszenia, a nie konecki "wymysł" czy konecka "wersja". Doucz sie przyjacielu i polemizuj!... Pozdrawiam Konecki FMS, a ty jajnik, odpowiedz wojciowi na pytanie!
18-11-2004 05:37:18 PM

leoo
Jamnik, dobrze, że "mały konflikt" rozpoczałeś z FMS-em, bo tylko ty byś tą stronke otwierał. pozdro!
18-11-2004 05:33:10 PM

W odpowiedzi do Wojcia
Po pierwsze: Jestem obserwatorem dyskusji, i nie odczytuje zadanego przez Ciebie pytania, jako zadanego do mnie? Jeśli uzurpujesz sobie prawo zadania mi pytania, odpowiedz najpierw na moje bo taka jest zasada prowadzenia sporów. Jeśli jesteś przedstawicielem grupy osób, które Coś zrobiły nei powinieneś sie tego wstydzić.
Ps. A jeśli mowa o kulturze, to podpisałęm się jako daktahu, w związku z czym pisząc restaurant schodzisz na poziom dyskutanta "spod budki z piwem".
daktahu
18-11-2004 01:45:40 PM

jakie czasy takie komentarze...
Ubolewam nad miernym poziomem zainteresowanych stron, odnosze wrazenie ze to gra, ze caly ten konflikt to mistyfikacja ze on nie doprowadzi do niczego konstruktywnego - a szkoda bo wspolnymi sialmi miglibysmy wybudowac w naszej ojczyznie piekny socjalistyczny dom na szczycie ktorego widniał by czerwony sztandar. Sercem jestem po stronie FMS -trzymajcie sie Chlopaki i Dziewczyny
Olin
18-11-2004 01:25:58 PM

restaurant
Tak jak powiedziałem nie będę dyskutaował skoro nie odpowiedziałeś na moje pytanie. To ja pytam co wy zrobiliście. Jeśli uzyskam odpowiedz to i ja odpowiem.
Dobre wychowanie nakazuje nie odpowiadać pytaniem na zapytanie.
Nie odpowiesz - koniec dyskusji.
wojcio
18-11-2004 11:15:37 AM

Restauracja
Felieton to felieton, w oparciu o fakty można zdeczka pokonfabulować. Po reakcji i treści wypowiedzi efesemowców zapytuję:
1. Ileż to razy w życiu byliście głodni?
2. Co takiego zrobiliście dla tego miasta i jego mieszkańców?
3. Co takiego zrobił kolega Andrzej, oprócz tego że wyjechał raz do Wa-wy, a potem do Bruxeli? (nie popisał sie ani działanaimi na rzecz swej małej ojczyzny, ani na rzecz studentów - oprócz tego że pomógł załatwić dobry kontrakt ubezpieczeniowy z PZU a przy okazji posadke, a do Korei pojechał i nic nei wskurał).
4. Co robicie, żeby ludzie nie wyjeżdzali za chlebem?
5. Co zamierzacie zrobić w przyszłości, tylko żeby wstydu nie było?
6. Ile przedstawiliście projektów w ramach koszystania z SPO RZL, ZPO RR czy EQual?
Pzodrawiam
daktahu
18-11-2004 10:33:47 AM

RE Jamnik
Odpowiem tylko na pierwszy akapit.
W koneckim UMiG polityki zatrudnieniowej nie prowadzi lewica tylko prawicowy burmistrz. Zwróć uwagę na poglądy osób lub ich rodziców zatrudnianych za kadencji obecnie nam panującego burmistrza. Tak trzeba mieć układy polityczne ja też to potwierdzam, zarówno lewicowe jak i prawicowe zależy kto u koryta mistrzu. Mnie też to boli.
Resztę wypocin pozostawiam bez komentarza.
Po pierwsze nie jestem dobrym powieciopisarzem jak ty.
Po drugie nie odpowiedziałeś mi co zrobiłeś dla naszego miasta (nie zrobiłeś nic )
Po trzecie nie znasz nas a obrażasz.
Ciekawe czy miałbyś odwagę na polemikę twarzą w twarz jak to ująłeś.
Tylko krzyczysz - ładnie zresztą (tu przychodzą wspomnienia mojej pierwszej dziewczyny i te noce .... pozwól, że i ja cię obrażę)
Ludziom znudziły się sprawy, o których piszesz. Ludzi intertesuje co do garnka mają włożyć, a nie Krasicki, Nowotko, Żukow czy Stalin. Na ich brudnych dupach już nie zbudujesz kapitału.
Nie wysilaj się mogę polemizować ale o bieżących sprawach, o historii mogę dyskutować ale słownie. Tak więć nie wysilaj się. Da się zauważyć, że oglądasz Wołoszańskiego ale ludzi to już nie interesuje. Wytrzeźwiej i żyj dniem dzisiejszym.
wojcio
18-11-2004 08:24:54 AM

KOREKTA DLA JAJNIKA
Poprawiam drobną literówkę, powinno być: "...obrażasz wszystkich, którym..." tylko po to, żebyś nie dodał do felietonu że jeszcze pisać nie umiemy.
Wujek
18-11-2004 08:21:58 AM

DROGI JAJNIKU
Wojcio ma świętą rację, jeśli ucieka się z rodzinnego miasta jak JAJNIK z podkulonym ogonem, „bo nie ma pracy i perspektyw", to drogi PSIE JAJNIKU nie urąga się ludziom, którzy starają się zrobić cokolwiek. Pamiętaj, obrażając nas obrażasz wszystkim, którym kiedykolwiek pomogliśmy JAJNIKU!!!
Wujek
18-11-2004 08:09:16 AM

Do Towarzyszy FMS!
Witam Panowie,


Widzę, że rozbudziła Was debata i ciągłe głosowania nad felietonem. Cóż mogę rzec –może wreszcie znaleźliście miejsce, w którym możecie na chwile zaistnieć. Odpowiadam teraz na wszystkie pytania i wątpliwości, na które nie mogłem odpowiedzieć w ciągu dnia.



Primo – do wojcia:


Piszesz – „raczej jestem przeciwnikiem TKM ...” – patrząc na roszady w koneckich urzędach śmiem w to wątpić. Gorzką prawdą jest, że w Końskich niemalże niemożliwe jest rozpoczęcie jakiejkolwiek kariery w urzędach bez politycznych powiązań. Zresztą autorstwo tych słów nie jest moje, ale waszego Towarzysza, którego spotkałem w parku. A skoro to powiedział wasz ideowiec to zaufałem Jego zdaniu.... :), (przesłyszeć się nie mogłem, bo mam na to świadka).


Potrafiłbym jeszcze wskazać conajmniej 5 osób, którzy zapisali się do SLD, po to aby dostać potem posadkę oraz ciepły stołeczek w urzędzie. Z opinii, które słyszę wokół siebie nie są to odizolowane przypadki.



Odnośnie moich „dowodów i czynów” w Końskich (nomenklatura jeszcze z poprzedniej epoki - w tej partii pewnie to normalność). Owszem wyjechałem z Końskich kilka lat temu, ale tylko dlatego, że interesował mnie świat. Moja przewaga zaś nad wami polega na tym, że dzięki temu nie muszę lizać dupy nikomu z układu i liczyć na ochłapy z pańskiego stołu. Nie mam przymusu redagowania zdań w rodzaju: „Dawno nikt nie wypowiedział tak wielu mądrych słów w podobnym gremium. Konecki FMS, znając Andrzeja Szejnę jest przekonany, że słowa te będą miały w 100 % pokrycie w czynach. Ponadto Federacja Młodych Socjaldemokratów w pełni popiera kandydaturę Andrzeja Szejny na Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD” (słowa te pochodzą z waszej strony internetowej). Brzydzę się po prostu takimi zdaniami. Gdybym chciał to wklepać do komputera to z pewnością złamałby mi się niejeden klawisz.



Ale może liczycie na to, że dupa Szejny jest słodsza od dupy Sosnowskiego, bo wysiedziana została na stołku w Brukseli? Bo może dzięki temu nachalnemu lizaniu jej najskrytszych zakamarków można będzie przebić się troszkę do przodu? Zrobić tzw. karierę analną... ?



Dlatego ciągle poklepujecie się nawzajem. Co więcej to już nie jest nawet poklepywanie ale ochydne macanie się. Ręka zaczyna swój tor na plecach, a kończy na najniższym kręgu i w tym miejscu zaczynają się szczególne pieszczoty. Robicie to przy tym tak ostentacyjnie i z taką niesamowitą zażyłością i werwą, iż pozostaje mi tylko żywić nadzieję że za rok zobaczę FSM na LOVE PARADE w Berlinie.



Towarzysz Marczewski już jest szefem koneckiego SLD, wasz gooru Pękacz znalazł się dziwnym trafem w zarządzie. Sosnowski wam się nie podoba, bo stołki rozdawał zasłużonym komunistom, a nie akurat Wam. Wcześniej był hołubionym przez was starszym towarzyszem w wierze. Pewnie zastanawiacie się jak to możliwe, że oddaliście 3 litry krwi i niewiele z tego macie? Byliście zaszokowani tym faktem, ale trudno było zrobić post-factum transfuzję zwrotną. Tylko czy nie można było oddać tej krwi bezideowo ? Zapisać się np. do PCK i zrobić to w ramach innej organizacji niż FSM SLD ?



Nie da się ukryć, że wasze barwy i poglądy są ciągłą kontynuacją kibitek sunących po śniegu na Syberię, ludzi pracujących w Gułagach za 100 gramów chleba dziennie, przemów Stalina i Gomułki. W późniejszej wersji zaś kołysania się nad grobem Kwaśniewskiego, oszustw Millera, Pęczaka, kłamstw lustracyjnych Oleksego. Wasza historia to jest dopiero wielki Gate – popłynęło w niej więcej krwi niż we wszystkich wojnach na świecie razem wziętych. Wasza historia zaorała pół Europy i pół Azji, a wy dalej chcecie jeździć na traktorze waszej historii, ciągnąc za sobą monstrualny pług by niszczyć wszystko co napotkacie na swojej drodze.



Dla politycznej kariery nie cofniecie się przed niczym. Choć tkwicie w „gównie”, po samą szyję to jeszcze innych staracie się nauczyć higieny. Organizujecie wiece, heppeningi, masowe imprezy na których pojawiacie się na scenie między występami nieświadomych niczego dzieci, przerywacie gry zespołów muzycznych, by coś wyartykułować między tamburynem i skrzypcami. Zastępujecie cheerleaderki na stadionach sportowych i konferansjerów na koncertach disco-polo. Wykorzystujecie każdą chwilę, aby zrobić sobie promocję - pokazujecie wtedy swoje obycie się w używaniu samogłosek, spółgłosek lub przedłużających się niemych przecinków.



Wasze zdania to jedna wielka tautogia – przestaliście już używać w nich kropek, bo to co mówicie jest jednym wielkim czerwonym ślinotokiem. Komisja Ochrony Języka Polskiego, powinna profilaktycznie zabronić wam używania przymiotników. Gdy czytam zawartość waszej strony to trzewia wchodzą mi w nogi. Ile jest tam pięknych zwrotów w rodzaju: „Adrian Pękacz i jego koleżanki i koledzy pokazali, że są świetnymi organizatorami. Mają super pomysły i „żar w oczach”. Będę ich stawiał za przykład, a impreza integracyjna ... oj było super!”. Dość łatwo wprawiacie siebie w orgazm, ale doprawdy tylko samych siebie, w swoim własnym gronie.



Kończę już, bo nie mam już dziś więcej czasu na polemikę z wami. Możemy pogadać w przyszłości face to face. Tak będzie prościej i skuteczniej.

JaMnick
17-11-2004 09:43:17 PM

leoo
Jamnik i spółka - wy tylko "krzyczeć" potraficie... see you! Zycze Wam powodzenia!
17-11-2004 04:21:57 PM

A czego wy się nauczyliście,szkoda gadać.Wy przecież nie jesteście wstanie niczego się nauczyć z waszym ilorazem intelektu.Jest w projekcie felieton Historia dla FMSowca tudzież zomowca,od razu ze słownikiem wyrazów obco brzmiących.Jak partia nie uczy to my was czegoś wkońcu nauczymy.
17-11-2004 03:06:24 PM

Stalowy świt
Prawica dużo krzyczy bierze władzę i znów krzyczy i przegrywa bo krzyczy i się kłóci i nic nie robi..... a potem nadchodzi stalowy świt - SLD w złotej aureoli i .... i cisza, spokój radość
łowca prawiduchów
17-11-2004 12:45:15 PM

re Dzierżyński
Nie nazywaj nas ciołami bo urągasz tym biednym ludziom, którym pomagamy i nie pytamy ich o poglądy.
Nie nazwę Cię bo szanuję ludzi którzy mają inne zdanie.
Wałęsa też nazywał Olka i jak skończył?
To samo robił Krzaklewski. I wy też się niczego nie nauczyliście.
Lwie serce
17-11-2004 12:40:54 PM

bzdury piszesz mistrzu 2
Mistrzu piszesz w czasie przyszłym. Może jeszcze powiesz, że zakład pracy na 1000 zatrudnionych wybudujesz. Ja pytałem co zrobiłeś, a nie co zrobisz. Chyba jeszcze nie wytrzeźwiałeś. Co do do moich komunistycznych korzeni - to w 1989 roku miałem 12 lat i nie wiedziałem co to jest komuna, moi rodzice też nie byli partyjni. Jestem raczej przeciwnikiem TKM - u jeśli wiesz o czym mówię i to skłoniło mnie do działań w FMS.
"Namaścić sekretarza" hehehehehe bez komentarza.
Odpowiedz jeszcze raz co zrobiłeś dla Końskich oprócz tego, że z nich uciekłeś i obsikujesz po pijanemu mury zabytkowych budowli tego miasta.
Nie jestem felietonistą więc nie czepiaj się drobnych błędów stylistycznych - powinieneś wiedzieć, że konwersacja na forum takie błędy wybacza.
Jak nie będziesz udzielał popartych dowodami i czynami wypowiedzi to kończę na tym.
Krytykować i szkalować każdy potrafi.
Popieraj mistrzu swe wypowiedzi.
Nasza krew może uratuje CI kiedyś życie, więc nie grzesz. Może wraz z tą krwią staniesz się kimś lepszym, oczyścisz się i wytrzeźwiejesz, bo słyszałem że masz problemy z alkoholem.
Z fms - owskim pozdrowieniem..
wojcio
17-11-2004 12:34:25 PM

Dzierżyński
Drogi Jamniku nie pisz tym ciołom o Gombrowiczu bo niewiedzą kto to był.Ja im napisze wierszyk Włodzimierza Majakowskiego oddający ich aspiracje. Młodzieńcze co nie wiesz jak żyć niezastanawiając się wzór podam Ci bliski pamiętaj i nie zapomnij o tym nigdy żyj tak jak żył towarzysz Dzierżyński.Ł
17-11-2004 10:04:07 AM

Mój program
1. Fajnie, że odddajecie krew. Czekam na moment, kiedy wykrwawicie się do końca. Szkoda tylko, że muszę wchodząc na Waszą stronę oglądać wasze zdjęcia z transfuzji, bo osobiście zniesmacza mnie oddawanie krwi w błyskach flashy. Ale może tylko tak potraficie to robić.
2. Wasz język jest tym samym językiem, którego używa się w Misiu, Alternatywy 4, Zmiennikach. Nie wiem, czy jesteście świadomi tego, iż stosujecie gombrowiczowski szyk zdania: "jak już trafiłeś na naszą stronę trzeba było poczytać o akcjach naszych". Non-stop przerabiacie to w Gazecie Koneckiej, chyba weszło już to Wam w krew. A obawiam się, że poprzez krew może jeszcze wejść w innych ludzi.
2. Co zrobię dla miasta rodzinnego:
- będę starał się walczyć z korupcją, ostatnio interesują mnie darowizny, które dawali sobie lekarze w trakcie ulgi budowlanej. Za miastem stanęło całkiem niemałe osiedle domków jednorodzinnych. Gdyby jednak spojrzeć na oficjalne przychody... Więcej na łamach felieton.pl w przyszłości, bo Gazeta Konecka dziwnym trafem nie może się tym zająć. Zapraszam serdecznie.


- Pisać o aferach z udziałem SLD np. ostatnia afera z Popikiem. W Gazecie Koneckiej mało jest jeszcze na ten temat, dlatego też wydaje mi się że tą drogą można więcej wskórać


- Doprowadzić do tego, że na hasło: Końskie strona www.felieton.pl będzie pokazywała się jako pierwsza.


- namaścić nowego sekretarza i rozsławić go na całą Polskę, w związku z jego nowymi poczynaniami i chwałą tatusia.
JaMnick
17-11-2004 09:47:12 AM

Zmień wojciu najpierw swoje pzprowskie korzenie to podyskutujemy Ł.
17-11-2004 09:37:21 AM

bzdury piszesz mistrzu
Artykuł napisany poprawną polsczyzną, ale nic więcej. Piszesz tylko kłamstwa. Nawet jeśli kolega nie zna historii to trudno. Usprawiedliwia go to co robi dziś, a robi wiele dobrego. jak już trafiłeś na naszą stronę trzeba było poczytać o akcjach naszych. Powiedz co ty robisz dla swojego miasta rodzinnego? On oddaje krew dla potrzebujących, a ty oddajesz mocz pod knajpką w parku jak wpadniesz sobie raz na 2 tygodnie. Przepraszam jeszcze w wolnych chwilach szkalujesz ludzi i dopuszczasz się prowokacji urągając ludziom, którzy otrzymali od nas pomoc i za ni dziękowali. A jaką pomoc? Trzeba tu żyć i mieszkać, a nie spieprzać poza rodzinne miasto jak jest źle. Pij dalej w koneckich knajpkach w takim stanie nie widać miejscowych problemów i wypłakuj się, że korupcja itd. wpadnij na nasze spotkanie to podyskutujemy zobaczysz kto jest niedouczony. Tylko najpierw zbadamy cię alkomatem. Życzę wytrzeźwienia.
wojcio
17-11-2004 08:38:13 AM

1 Maja
kolego głupoty piszesz!!!!
a zwłaszcza jeśli chodzi o 1-go Maja,od 10 lat nie było organizowane pochody!!!!
a co do FMS Końskie to poczytaj sobie artykuły z prasy lokalnej a później oceniaj członków FMS Końskie!!!
działacz
17-11-2004 08:19:53 AM

Do autora poprzedniego komentarza
Oceniając felieton - zagłosowałeś 10 razy. Skądś już znam tą praktykę SLD (ale do tej pory w wersji na 2 ręce).
JaMnick
16-11-2004 11:13:30 PM

smród
Cały ten felieton zajeżdża mrzonkami bajkopisarza, żyjącego w wyimaginowanym świecie.
Już dawno nie czytałem tak ogromnego steku bzdur, któryby tak rozbawił mnie do łez
Zachęcam do wydania książki, powieści może ten antylewicowy kicz przyniesie Ci sławę
Jedyne co Ci pozostaje to zostać kiczowatym bajkopisarzem.
Zniesamczony
obywatel
16-11-2004 10:51:45 PM

FMS a Katharsis
Katharsis tłumaczy się jako oczyszczenie.Było to jedno z podstawowych założeń jakie stały przed tragedią grecką.Poprzez wykształcenie u widza lęku trwogi miała go oczyścić z tych doznań.Rzeczona przez autora felietonu nota bene mój dobry kumpel konecka knajpa "Katharsis" bynajmniej nie oczyszcza naszych jurnych FMSowców z lęków ,ale z resztek szarych komórek,o czym mogłem się przekonać będąc uczestnikiem rozmowy z młodym towarzyszem.Tego samego wieczora w tejże knajpie oczyszczał się nowowybrany pierwszy sekretarz koneckiego SLD wśród uścisków i misiów współ braci w wierze.Na polskim placu czerwonym jakim bez wątpienia jest województwo świętokrzyskie występuje sieć knajp o wyżej wymienionej nazwie.Myślę że właściciel tych dyskotek upośledzających naszą czerwoną brać w tępie expresowym musi bydź sponsorowany przez opozycję i biskupa ordynariusza diecezji sandomiersko-radomskiej.
Ł
15-11-2004 04:45:22 PM

Łby lewaków
Felieton nierzetelny i nieobiektywny. Nie zgadza się z faktami. Wszyscy bowiem wiemy, że to nie tylko w Końskich brukuje się trotuary wyborcze pustymi łbami młodych lewaków. Zresztą nie tylko lewaków.
Obserwator
15-11-2004 12:56:31 PM

Odpierdól się od FMS
Jak wyżej
na zawsze socjaldemokrata
15-11-2004 12:51:54 PM

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz do: Z życia ruchu pionierskiego ( Federacja Młodych Socjaldemokratów - socjopatów - FMS Końskie SLD)
Tytuł
Treść
Autor
Wpisz tekst z obrazka:

Copyright by felieton.pl 2004. InetMedia - pozycjonowanie stron www, Linki, Felietony
Felieton.pl poleca: Hotele w krakowie, Cityinfo